Rozpoczęcie peregrynacji ikony św. Józefa, 1.05.2021

Rozpoczęcie peregrynacji ikony św. Józefa, 1.05.2021
ROZPOCZĘCIE PEREGRYNACJI IKONY ŚWIĘTEGO JÓZEFA, 01.05.2021
     W sobotę, 1. maja, w naszym kościele św. Stanisława BM w Rzymie, w czasie Mszy św. o godz. 18.30, której przewodniczył ks. Jacek Staniek SChr, rozpoczęła się uroczysta peregrynacja ikony św. Józefa w domostwach i rodzinach naszej parafii. Pierwszymi chętnymi do „ugoszczenia” ikony tego wielkiego świętego byli: Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański z małżonką.
     To duszpasterskie przedsięwzięcie wpisuje się w przeżywany obecnie w Kościele Rok św. Józefa; ma stać się skutecznym antidotum na trudny czas pandemii, być okazją do pogłębienia życia wiary oraz umocnić duchowo naszych rodaków żyjących nad Tybrem. Z pewnością jest to również okazja do popularyzacji duchowości Zgromadzenia Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej (do którego należą ks. Jacek i ks. Mateusz), które od początku swego istnienia w szczególny sposób związane jest z Józefem z Nazaretu.
*******
INFORMACJA DLA CHĘTNYCH “UGOSZCZENIA” IKONY ŚWIĘTEGO JÓZEFA W SWOIM DOMU.
     Na konkretne terminy należy zapisywać się pod numerem telefonu: 380 647 7127 lub w biurze parafialnym. Dana osoba, rodzina czy wspólnota odbiera ikonę w niedzielę podczas Mszy św. – przez cały tydzień może się przy niej modlić – a w sobotę (lub w innym dogodnym terminie) po Mszy o godz. 18.30 – oddaje ikonę. Gorąco zachęcamy!